Kilka dni temu w naszej parafii wyruszyliśmy z Panem Jezusem dookoła kościoła. 

Dzisiaj nasz parafia świętowała jubileusz 25 lecia kapłaństwa księdza proboszcza - Marka Modzelewskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mszy świętej jubileuszowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Bronki Polok z jubileuszu 25 lecia kapłaństwa księdza proboszcza - Marka Modzelewskiego. Bronce dziękujemy za piękne zdjęcia.

W 100 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II w naszej parafii odbyło się spotkanie, na którym wspominaliśmy pontyfikat Papieża.
Polecamy Wam to wydarzenie aby przypomnieć chwile związane z Karloem Wojtyłą i zarazem  podziękować x. Markowi za zorganizowanie i udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z pięknej modlitwy różańcowej z pustelni Ojców Franciszkanów.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z pięknej modlitwy różańcowej wraz z Siostrami Służebniczkami.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z pięknej modlitwy różańcowej.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z pięknej modlitwy różańcowej.

 

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej

 

 

Drodzy Parafianie!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym trudnym czasie, każdy z nas stara się przede wszystkim zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich minimalizując kontakt z innymi osobami.
Jednocześnie każdy z nas z troską patrzy na własny dom i zarazem na wspólny Kościół, stara się dobrze i bezpiecznie gospodarować finansami, zwłaszcza teraz, gdy praca nie jest pewna.

Dlatego przedstawiamy Wam, Drodzy Parafianie podpowiedź na temat możliwości i sposobu przekazania darowizny na nasz wspólny Kościół.

Każdy, kto chce wspomóc naszą Parafię, może zgodnie z przepisami podatkowymi, przekazać darowiznę na cele kultu religijnego w kwocie stanowiącej do 6% swojego dochodu.
W tym celu należy dokonać przelewu na konto umieszczone poniżej:

  • odbiorca "Parafia rzymsko-katolicka p.w. Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku
  • w tytule koniecznie podając: "darowizna na cele kultu religijnego":

 konto ogolne

Dzięki temu zyskają Państwo możliwość odliczenia sumy przekazanych kwot od dochodu podczas rozliczania PIT z urzędem skarbowym w przyszłym roku.

Z góry wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie - nie tylko w kwestii materialnej - ale przede wszystkim za modlitwę w naszej wspólnocie.


Jeżeli ktoś z Parafian lub naszych Przyjaciół będzie chciał wesprzeć naszą zbiórkę na pokrycie kosztów remontu dachu na świątyni prosimy o wpłaty na odrębne konto:

konto dedykowane

Ta darowizna również może zawierać w tytule przelewu opis "darowizna na cele kultu religijnego" i także będzie wówczas podlegała odliczeniu od dochodu podczas rozliczania PIT z urzędem skarbowym w przyszłym roku.


Poniżej przedstawiamy informacje pozwalające przybliżyć sprawę odpisu darowizny na rzecz kultu religijnego. 

Kto może skorzystać z ulgi na cele kultu religijnego?

Z ulgi tej mogą skorzystać podatnicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, którzy osiągają przychody z tytułu umów zlecenia, o dzieło, osoby otrzymujące świadczenia emerytalne lub rentowe, a także ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych.

Jak przekazać darowiznę?

Należy dokonać przelewu na konto Parafii z dopiskiem "na cele kultu religijnego"

Co trzeba zrobić, aby taką darowiznę odliczyć?

Aby odliczyć omawianą darowiznę należy w załączniku PIT-0 wpisać kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia oraz dane identyfikujące obdarowanego.

Jak prawidłowo ustalić wysokość darowanej sumy pieniędzy?

Wysokość darowizny pieniężnej ustala się na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego.

 Czy istnieje górny limit takiego odliczenia?

Ustawa przewiduje górny limit odliczenia i nie może on przekroczyć kwoty stanowiącej 6% dochodu osiągniętego w ciągu roku podatkowego.

Materiały: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/darowizny-na-kult-religijny/

Podsumowując (najprościej): większość z nas przekazując 100 złotych ma prawo do odpisu od dochodu - urząd skarbowy zwróci od tej kwoty 17 złotych.

Kontakt

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej
Trzycatek 655
43-476 Jaworzynka

Tel: 33 855 67 77

email: parafiatrzycatek(małpka)gmail.com

Parafia Trzycatek

Napisz do nas