Niedzielna refleksja x. Marka. Obejrzyjmy wspólnie, wielu z nas tam było, wielu pojedzie, inni przeżyją to w sercu. 
Wpuśmy do naszego Jordanu - serca - Jezusa, abyśmy mogli doświadczać radości i pokoju. 

W uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia, zostanie poświęcone zakupione w zestawie: kreda, kadzidło i węgielek. Po poświęceniu, przed końcowym błogosławieństwem, głowa rodziny odbierze poświęcony zestaw. W domu, przed wspólnym obiadem zgromadzimy się przy stole, tak jak w czasie kolędy, na wspólnej, rodzinnej modlitwie o błogosławieństwo dla domu i rodziny. Następnie głowa rodziny pokropi dom i w geście nałożenia rąk na głowę domowników udzieli błogosławieństwa członkom rodziny. Błogosławieństwa może udzielić najstarszy członek rodziny. Tym samym błogosławieństwo otrzymane na Mszy Świętej spocznie na całym domu. Po obrzędzie naznaczymy odrzwia naszych domów kredą.

pdfBłogosławieństwo domu i rodziny - propozycja 1

pdfBłogosławieństwo domu i rodziny - propozycja 2

 

x. Marek przedstawił pewną myśl aby lepiej przeżyć najbliższe dni. 
Polecamy film - aby lepiej zrozumieć później ile dobra nas otacza.

Czy w tym roku będzie Boże Narodzenie?
Ależ tak!

Kochani Parafianie

Przypomnienie: w Mszach Świętych w naszym kościele może uczestniczyć max. 50 osób, pozostałe osoby mogą uczestniczyć w liturgii wokół kościoła.
Osoby te musza pamiętać o zachowaniu obostrzeń wynikających z pandemii to jest min. odległość pomiędzy osobami 1,5 metra oraz zasłonięte maseczką usta i nos.
Szczegóły Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawarte są w Dzienniku Ustaw Dz.U. 2020 poz. 2132.

Ze względu na możliwość wystąpienia wzmożonych kontroli kościołów - bardzo proszę o zastosowanie się do obowiązujących przepisów.
Na czas Świąt wprowadzam dodatkową Mszę Świętą o godzinie o godzinie 17:00.
Dziękuje za dostosowanie do przepisów i proszę o wyrozumiałość.

Harmonogram uczestnictwa Parafian w Mszach w okresie Świąt Boże Narodzenia

Korbasy, Zagroń, Duraje:  08.00(25.12), 10.00(26.12),  11.30(27.12)
Polana, Wawrzacze: 10.00(25.12), 11.30(26.12), 08.00(27.12)
Łupienie, Klimasy, Waszuty, Wawrzaczowy Groń: 11.30(25.12), 17.00(26.12)
Małyjurki, Szkawrany: 17:00(25.12), 08:00(26.12), 10:00(27.12)


§ 26. 1. Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. z 2019 r. poz. 631), z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia, o którym mowa w art. 7 ust. 1, art. 22 ust. 1, albo decyzji, o której mowa w art. 26b ust. 1 tej ustawy, przy czym:
...
8. Do dnia 27 grudnia 2020 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać, pod warunkiem, że w przypadku gdy zgromadzenie odbywa się:
1) w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, znajduje się w nich, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2
powierzchni, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu, oraz że
uczestnicy realizują nakaz zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 25 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny;
2) na zewnątrz, uczestnicy przebywają w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od siebie i realizują nakaz zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 25 ust. 1, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.
9. Przed wejściem do budynków i innych obiektów kultu religijnego informuje się o limicie osób, o którym mowa w ust. 8 pkt 1, oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia videobloga naszego x. Marka, który prowadzi w tym Adwencie. Dziękujemy :)

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

Szczęść Boże. 
Przedstawiamy Parafianom księge intencji. 
Jest ona połączona z dokumentacją prowadzoną w wersji elektronicznej na probostwie.

Księga zawiera wpisy z intencjami na rok 2020 i 2021.
Po dokonawniu zgłoszenia intencji i akceptacji: terminu, treści - ksiądz Proboszcz zamieści wpis w swojej księdze,
co automatycznie zostanie przeniesione na stronę www.

Msze Świętę z wolną intencją będą zaznaczone na kolor "limonkowy" (zielony) :)

Księga intencji jest dostępna w menu górnym Aktualności --> Księga intencji
 Księga intencji

Zapraszamy do zakrystii :) 

Kilka słów x. Proboszcza na jutro - posłuchajmy .. 
Bądź on-line 

Kilka słów x. Proboszcza o jutrzejszej intencji różańca ... chyba już koniec.
Nie to tylko koniec miesiąca, a my odmawiamy różaniec co dzień :)

Kontakt

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej
Trzycatek 655
43-476 Jaworzynka

Tel: 33 855 67 77

email: parafiatrzycatek(małpka)gmail.com

Parafia Trzycatek

Napisz do nas