Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z bierzmowania w naszym kościele, które miało miejsce 15 czerwca 2019 roku.

Święty Janie Pawle II !

Jako następca św. Piotra uczyłeś, że "nie jest łatwo miłować miłością głęboką, która polega na autentycznym składaniu daru z siebie.

Panu Bogu dzięki za piękną pogodę! Ludziom za liczny udział, za obecność w strojach regionalnych i za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

"Gdy przyjdzie Duch Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie" (J 15, 26).

31 maja odbyła się pielgrzymka parafialna do Krakowa. Głównym celem naszego pielgrzymowania było odebranie z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II.

Z Wniebowstąpieniem Pańskim łączą się tzw. Dni Krzyżowe obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością.

W tradycji Kościoła za początek kultu Serca Bożego uważa się moment przebicia Bożego Serca na krzyżu. Pierwszymi, którzy uczcili to Serce byli apostołowie oraz setnik przebijający bok Chrystusa.

W piątek 31 maja, pielgrzymką parafialną, udamy się do Krakowa po odbiór relikwii św. Jana Pawła II.

Nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki sięga początków chrześcijaństwa.

Kontakt

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej
Trzycatek 655
43-476 Jaworzynka

Tel: 33 855 67 77

email: parafiatrzycatek@gmail.com

Napisz do nas