Za nami pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych. To był dzień. Dzieci i Ksiądz rekolekcjonista wspólnie ewangelizowały.

Przeczytajcie świadectwa uczestników i obejrzyjcie zdjęcia. Warto było ....

Relacja z pierwszego dnia rekolekcji

"Rekolekcje rozpoczęliśmy modlitwą, dostaliśmy także kilka mądrych słów na dobry początek.
Później słuchaliśmy Ewangelii w formie piosenki. Rozmawialiśmy o budowie naszego duchowego domu.
Ksiądz rekolekcjonista ogłosił konkurs na budowę bramy. Zostaliśmy podzieleni na pięć grup.
Zadaniem było zrobić bramę mając tylko gazety i taśmę klejącą. Budowla musiała być ogromna, żeby ksiądz mógł się pod nią zmieścić.
Mieliśmy tylko 17 minut, aby nasze bramy z gazet i taśmy były gotowe. Każdy w naszej drużynie miał pełne ręce roboty, a przy tym bawiliśmy się świetnie.
Wspólnymi siłami postawiliśmy naszą bramę. Każda z grup miała inny pomysł, jedni oparli bramę o konfesjonał drudzy jako podpórkę,
inni o półkę na świece,a jeszcze inni po prostu o ścianę . Gdy czas minął udaliśmy się do ławek, a grono nauczycielskie na naradę.

Razem z księdzem Markiem zaśpiewaliśmy piosenkę, wtedy jeden z nauczycieli odczytał wyniki konkursu.
Zanim zwycięska drużyna odebrała medale w formie medalików, ksiądz Piotr przypomniał nam jak ważne jest budowanie naszej wiary na fundamencie,
bo inaczej nasz duchowy dom runie.

Rekolekcje są nauką i zabawą."

Karina Juroszek

"Szczęść Boże z tej strony Adam Patyk. Dziś opiszę 1 dzień rekolekcji wielkopostnych. W tym dniu robiliśmy dużo ciekawych rzeczy od oglądania filmu po budowę bram z gazet. Wygrali wszyscy ale wyróżniona została grupa nr 2 o nazwie JAWORBUD. Nasza grupa nazywała się BIEDRONKA.pl Było dużo śmiechu, zabawy i radości a niektórzy odczuwali stres że ich brama się zawali. Te 1 rekolekcje zakończyły się modlitwą. Było superowo ciekawe co nas czeka jutro????"

"Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczęliśmy śpiewającą modlitwą.
Na początku wszyscy byli nieśmiali. Póżniej wysłuchaliśmy Słowo Boże, które nie było jak zawsze wyczytane przez kapłana tylko pokazane w formie animacji.
Następnie ksiądz podziełił nas na 5 drużyn. Każda drużyna otrzymała reklamówkę z gazetami i taśmą klejącą.
Naszym zadaniem było zbudować bramę, przez którą trzeba było przejść.
Każda drużyna się bardzo starała a uczestnicy współpracowali ze sobą.
Nie wszystkie budowle stały. Niektóre się waliły bo miały za słabą podstawę, fundamenty.
Na szczęście wszyscy dobrze się bawili. Na koniec wyłoniono drużynę zwycieską, która dostała medale.

Właśnie ta zabawa pokazała nam jak ważne są fundamenty w życiu.
Nie widać ich ale są one konieczne aby budowla przetrwała.
W naszym życiu fundamentem jest Jezus.
Jeżeli bedziemy stawiać budowlę bez Pan Boga nie przetrwa ona sztormów naszego życia."

Anna Legierska

"W pierwszym dniu rekolekcji rozmawialiśmy o fundamencie naszej wiary, którym jest Jezus Chrystus.
O tym, że bez niego nasza wiara nie miała by sensu.
Ksiądz Piotr przygotował dla nas zadanie.
Podzieliliśmy się na pięć grup i razem współpracując w grupach musieliśmy wykonać bramę, przez którą ksiądz miał przejść.
Było to bardzo trudne zadanie, ponieważ wymagało dużo rozumowania oraz współpracy, musieliśmy stworzyć dobry fundament, by nasza brama mogła sama stać.
To zadanie dało nam wiele do myślenia m.in. że bez dobrego fundamentu nic nie przetrwa

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia rekolekcji