19 maja w naszym kościele na Mszy św. o godz. 10.00, grupa 5 dzieci po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii.

Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składam serdeczne podziękowanie za aktywne włączenie się w przygotowania, za uporządkowanie obejścia kościoła, za dekorację naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać za DAR OŁTARZA do naszego kościoła. Darem są dwa zestawy lekcjonarzy, z nowym tłumaczeniem ksiąg biblijnych. Jeden jest przeznaczony do liturgii, a drugi do ćwiczenia czytań dla służby liturgicznej.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego dzieci przygotowywały się bardzo sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca.. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed kościołem, gdzie rodzice udzielili błogosławieństwa swoim dzieciom. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Liturgię Mszy Świętej uświetnił śpiew „Jetelinki”.