31 maja odbyła się pielgrzymka parafialna do Krakowa. Głównym celem naszego pielgrzymowania było odebranie z rąk ks. kardynała Stanisława Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II.

 Spotkanie to było przepełnione radością i wzruszeniem. Ubrani w nasze piękne regionalne stroje odśpiewaliśmy naszą cieszyńską pieśń „Ojcowski Dom”. Na szlaku naszego pielgrzymowania znalazło się również Krakowskie Seminarium Duchowne, Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wśród 58 osobowej grupy były obecne również pierwszokomunijne dzieci. Nie mogło więc zabraknąć spotkania ze smokiem wawelskim. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Tu, po spotkaniu przy stole, zwiedziliśmy aktualną wystawę poświęconą tematyce niemieckiego obozu zagłady.

Za piękną pogodę, braterską atmosferę wspólnej drogi Bogu niech będą dzięki!

x. Marek