Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowym Dniem Modlitw o pokój rozpoczynamy nowy rok 2018. W Nowy Rok dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
W sobotę, 13 stycznia, zakończyła się kolęda, czy odwiedziny duszpasterskie rodzin w naszej parafii.
Od czwartku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: : „Prawica Twoja wsławiła się mocą” (Wj 15,6). Codziennie w ramach Mszy św. modlimy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. O 15.00 odprawiliśmy nabożeństwo eucharystyczne w intencji chorych. Polecamy Panu Bogu także wszystkich pracowników służby zdrowia.

 

Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowym Dniem Modlitw o pokój rozpoczynamy nowy rok 2017. W Nowy Rok dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
We wtorek, 17 stycznia, będzie prawie 50 osób wyjechało autokarem do cieszyńskiego teatru na „Jasełka Tradycyjne”. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i wzruszeń, których doznali podczas przeżywania przedstawienia i śpiewania kolęd w teatrze.
Od środy, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (por. 2 Kor 5,14–20). Codziennie w ramach Mszy św. modlimy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

 

W niedzielę, 3 stycznia 15.00 w naszym kościele odbył się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej z Jabłonkowa. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni.
Od poniedziałku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P 2,9). Codziennie w ramach Mszy św. modlimy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
10 lutego przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty i czas nabożeństw pasyjnych.
Nasz kleryk, Jerzy Kajzar, w sobotę, 20 lutego, w Krakowie przyjął posługę akolitatu. To kolejne z tzw. niższych święceń w drodze do święceń prezbiteratu. Odtąd będzie mógł również rozdzielać Komunię świętą. Polecam naszego kleryka modlitwie całej parafii w jego dalszej drodze i formacji seminaryjnej do kapłaństwa.

 

Dekretem ks. biskupa Roman Pindla do tutejszej parafii został posłany nowy proboszcz, ks. Marian Fres. Swoją pracę duszpasterską rozpoczął 26 sierpnia 2015 roku, w uroczystość NMP Częstochowskiej. Dotychczasowy proboszcz, ks. Wiesław Jóźwiak, przeszedł do parafii Gierałtowice koło Andrychowa.
Dożynki Gminne odbyły się w tym roku w niedzielę, 20 września. Msza św. żniwna została odprawiona o godz. 10.30. Organizacji dożynek w naszej parafii podjęli się parafianie przysiółków: Łupienie, Klimasy, Waszuty i Wawrzacze. Po Mszy św. korowód udał się do Istebnej, gdzie o 13.30 odbyły się gminne uroczystości dożynkowe z programem artystycznym.

 

18 – 19 października 2015

W ramach przygotowania duchowego parafii do Nawiedzenia w niedzielę o. franciszkanin z Górek Wielkich wygłosił kazania o Bożym Miłosierdziu.
Uroczystość powitania Znaków Miłosierdzia miała miejsce w niedzielę, 18 października 2015 o godz. 17.00. Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów dekanatu istebniańskiego przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Rakoczy. Nie było w czasie Mszy św. Bierzmowania.
Po Mszy św. Apostolat Maryjny podjął modlitwę różańcową. Wieczorem odbyło się czuwanie młodzieży, które prowadzili kandydaci do Bierzmowania. W czuwaniu wzięła udział prawie cała młodzież parafii.
Następnie zostało odprawione nabożeństwo wynagradzające, natomiast po Apelu Jasnogórskim ks. Proboszcz poprowadził Drogę Krzyżową w intencji zmarłych Parafian.

Kontakt

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej
Trzycatek 655
43-476 Jaworzynka

GSM: +48 539 354 218

email: parafiatrzycatek(małpka)gmail.com

Parafia Trzycatek