IV Niedziela wielkanocna, 21 kwietnia 2024

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
    Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziś w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
    Tym samym rozpoczynamy Tydzień modlitwo powołania kapłańskie.
    W naszych modlitwach będziemy polecać szczególnie tegorocznych maturzystów, aby Pan Bóg wzbudził w nich powołanie i odwagę pójścia za Jego głosem.

3. W środę po Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Frydeckiej, Matki Nieustającej Pomocy.
    W czwartek o 17.30 adoracja w ciszy i Msza szkolna.

4. W środę po Mszy Świętej zapraszam do salki na kolejne spotkanie Stowarzyszenie Cudownego Medalika.

5. W czwartek, 25 kwietnia 2024r. z okazji święta św. Marka, po Mszy Świętej procesja do Krzyża Misyjnego z modlitwą o dobre urodzaje.
    Zachęcamy wszystkich do modlitwy, szczególnie tych którzy mają pola, sady, ogrody.
    Modlitwy o dobry urodzaj są rozwinięciem wezwania z „Ojcze nasz” – „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.
    Podczas procesji do Krzyża Misyjnego, śpiewa się litanię do Wszystkich Świętych oraz tzw. suplikacje.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne.

7. Gościa Niedzielnego, opisanego numerem domu, odbieramy z tyłu kościoła.
    Dodatkowo dostępna jest Niedziela i dodatek do Gościa w cenie 12 zł. Tematem numeru jest „Miriam z Nazaretu”.

8. Bóg zapłać za sprzątanie, utrzymanie czystości naszego kościoła i ofiarę na kwiaty.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: : 316a, 316b, 109. 107.

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia