Liturgia jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła i jednocześnie jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc.
Z liturgii, a głównie z Eucharystii, jako ze źródła, spływa na nas łaska i z największą skutecznością przez nią dokonuje się uświęcenie człowieka w Chrystusie i uwielbienie Boga.
Ministranci czy lektorzy spełniają prawdziwą funkcję liturgiczną. Powinni więc wykonywać swoją posługę z pobożnością i dokładnością, jak to przystoi wzniosłej posłudze i odpowiada słusznym wymaganiom Ludu Bożego.
Ministrant musi być odważny i żywy, ale zarazem zdyscyplinowany i posłuszny, uprzejmy wobec innych, zwłaszcza starszych oraz opanowany.
Służy przy ołtarzu, dlatego powinien być wzorem dla innych, zwłaszcza swoich kolegów i koleżanek. Powinien częściej przyjmować Komunię św., a co za tym idzie regularnie korzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
Wspólnota ministrantów w naszej parafii liczy ok. 25 chłopców. Ministranci do zakończenia nauki w gimnazjum lub szkoły podstawowej służą dwa razy w tygodniu oraz w niedzielę. Wszyscy do zakończenia szkoły podstawowej uczestniczą we Mszy św. szkolnej.