„Dajcie mi modlące się matki, a uratuje świat”-św. Augustyn. Parafrazując słowa św. Augustyna można powiedzieć: „dajcie mi modlących się rodziców, a uratuje świat!” Bogu dzięki za drugą Róże Rodziców., która w sobotę (18.01.2020) rozpoczęła dzieło modlitwy za dzieci! Róża nosi imię świętej Rodziny z Nazaretu. Za patrona obrała sobie św. Ojca Pio. Niech Święta Rodzina i św. Ojciec Pio wypraszają Wam potrzebne łaski w trudzie wychowania młodego pokolenia, a Matka Boża Królowa Rodzin ma Was zawsze w swojej opiece.

Jak działa Róża? Jak i kiedy się modlić? Czy są jakieś spotkania w Kościele?

Różaniec Rodziców to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Modlimy się w dowolnie i dogodnie wybranym miejscu i czasie. Najlepiej wybrać sobie jakiś konkretny czas w ciągu dnia i wpleść tę modlitwę w rytm dnia – to w końcu tylko 3-5 minut czasu.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach radosnych następują tajemnice Światła, następnie bolesne i chwalebne, a po chwalebnych znowu radosne. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia tez początkowe modlitwy różańca świętego czyli Wierzę w Boga, Ojcze nas, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

Dołączając do Różańca Rodziców, pierwszego dnia rozpoczynamy Aktem Zawierzenia

Akt zawierzenia dzieci w Modlitwie Różańcowej

Niepokalana Dziewico Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju.
Dziękując Bogu za dar rodzicielstwa, stajemy przed Tobą Maryjo
i przed Twoim Synem z tym wszystkim,
co jest przedmiotem naszej troski, z naszymi radościami i kłopotami.
Wierzymy, że w Jezusie my i nasze dzieci odnajdziemy pełnię swego powołania,
a ta nasza modlitwa różańcowa i Twoje wstawiennictwo w tym dopomoże.

Zawierzamy Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców.
Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny
uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem,
zwłaszcza tym, jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich.
Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne,
a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu, skieruj na drogę nawrócenia.
Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy, że doprowadzisz je do Jezusa.
Niech to dzieło modlitwy rozwija się, przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus,
aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej
mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości. AMEN

Co zyskujemy?

Dajemy najpiękniejszy prezent naszym dzieciom - i to codziennie - wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask) - pełniej wypełniamy 4 przykazanie.
Pewność że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za moje dzieci, nawet wtedy gdy sam zapomnę - jeśli nikt nie zapomni to codziennie za nasze dzieci odmówiony jest cały różaniec!.
Rozwój naszej osobistej modlitwy, często też rodzice podejmują wspólnie modlitwę za dzieci, jest to okazja do rozpoczęcia wspólnej modlitwy w rodzinie. ( jak najbardziej zalecane i bardzo owocne!)