W odległości około 2 km od kościoła Matki Bożej Frydeckiej znajduje się Trójstyk. Jest to malownicze miejsce położone u zbiegu trzech granic: Polski, Czech i Słowacji. Powstał w 1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji. Punkt graniczny zbiega się w korycie rzeki, która ma aż trzy nazwy: polska nazwa to „Wawrzaczowy Potok”, słowacka – „Gorylów Potok” i czeska – „Kubankowski Potok”. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie na styku trzech granic postawiono trzy słupy. Powodem jest fakt, iż zbieg granic znajduje się w korycie rzeki. Obeliski na Trójstyku postawiono w 1995 roku. Mają one 215 cm wysokości i wazą ponad 800 kg. Z Trójstykiem graniczy czeska wioska Hercava, która niegdyś była częścią Trzycatka.
Od 2009 roku z inicjatywy biskupa Żylińskiego Tomasza Galisa w sobotę po 15. sierpnia organizowane są spotkania modlitewne trzech narodów. Organizatorami są: diecezja bielsko-żywiecka, diecezja żylińska, diecezja ostrawsko-opawska, gmina Istebna, gmina Cierne i Stowarzyszenie Gmin Jabłonkowskich. W plenerowej Mszy świętej biorą udział wierni z wszystkich trzech państw, którzy modlą się w intencji pokoju i jedności. Ołtarz co roku budowany był na nowo. W roku 2016, z inicjatywy parafian Trzycatka, w miejscu sprawowania Mszy świętej został wykonany ołtarz stały. Materiał na jego budowę podarował tartak Piotra Burego z Istebnej, prace ciesielskie wykonał Władysław Wawrzacz z pomocą parafian z Trzycatka, a projektem i dekoracją zajął się artysta-rzeźbiarz Paweł Jałowiczor.