Komunia 2

V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii świętej.
    Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpiło dzisiaj pięcioro dzieci.
    Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składam serdeczne podziękowanie za aktywne włączenie się w przygotowania,
    za uporządkowanie obejścia kościoła, za dekorację naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość.
    Bóg zapłać także jeszcze raz za DAR OŁTARZA do naszego kościoła.
    Darem są dwa zestawy lekcjonarzy, z nowym tłumaczeniem ksiąg biblijnych.
    Jeden jest przeznaczony do liturgii, a drugi do ćwiczenia czytań dla służby liturgicznej.

2. Msza wtorkowa, z racji białego tygodnia dzieci komunijnych, będzie o godzinie 18.00.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

4. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. we wtorek-wspomnienie św. Jana Nepomucena
    b. w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

5. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, z Litanią Loretańską, codziennie po mszach świętych
    a w niedzielę i święta przed Mszą Świętą o godzinie 8.00.
    Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy i czwartkowa adoracja będzie połączone z majówką odprawianą po Mszy Świętej.

6. W środę po majówce odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne wspólnoty Cudownego Medalika.

7. W czwartek zapraszam dzieci na Mszę szkolną.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 zapraszam na spotkanie do kościoła młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
    Na spotkanie zapraszam tym razem również rodziców młodzieży.

9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

10. Za tydzień, w niedzielę, składkę do puszek przed kościołem będzie zbierać stowarzyszenie św. Antoniego z Ustronia.

11. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 585,586, 359, 537, 992

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia
życzy Duszpasterz

miesiac maryi

IV Niedziela Wielkanocna

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. we wtorek - święto św. Macieja, apostoła
    b. w czwartek - święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski
    c. w piątek, na porannej Mszy Świętej, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe, z Litanią Loretańską, codziennie po mszach świętych
    a w niedzielę i święta przed Mszą Świętą o godzinie 08.00.

4. W środę po Mszy Świętej wieczornej kolejne spotkanie wspólnoty Cudownego Medalika

5. W czwartek zapraszam dzieci na Mszę szkolną.

6. W przyszłą niedzielę, 19 maja o godzinie 10.00, odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
    Próby przed Pierwszą Komunią odbędą się w środę, czwartek i piątek o godzinie 16.00.
    Pierwsza spowiedź dzieci będzie w sobotę o godzinie 10.00.

7. Proszono o ogłoszenie.
    Serdecznie zapraszamy na Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w niedzielę 26 maja 2019 r.
    Wyjazd z Trzycatku o godz. 5,45. Organizatorzy przyjmują zapisy w zakrystii.

8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 240, 314, 80, 82, 992

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia