II Niedziela zwykła, 19.01.2020

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele charytatywne naszej diecezji (jałmużna postna).
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Szczególnie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na pierwszą kolektę przeznaczoną na dach.
    Ilość zebranych pieniędzy świadczy o wielkiej trosce większości z nas o dobro wspólne jakim jest PARAFIA!!!
    Jak już ogłaszałem o stanie zebranych funduszy będę informował w ogłoszeniach co kwartał.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    - we wtorek - wspomnienie św. Agnieszki
    - w piątek - wspomnienie św. Franciszka Salezego
    - w sobotę - Święto Nawrócenia św. Pawła.

4. Skończył się czas kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich rodzin.
    Pragnę serdecznie podziękować za życzliwe przyjęcie i zrozumienie, także za przywiezienie i odwiezienie z kolędy.
    Bóg zapłać za wszystkie złożone podczas kolędy ofiary.
    Bóg zapłać również tym rodzinom, które przygotowały posiłek dla księdza i ministrantów.

5. Od środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej będzie po Mszy Świętej.
    Zmiana czasu nowenny jest odpowiedzią na sugestie jakie padały w czasie rozmów kolędowych.
    Nowenna po Mszy daje możliwość skorzystania chętnym ze spowiedzi przed Mszą Świętą!

6. W czwartek o 16.30, jak co tydzień adoracja Najświętszego Sakramentu!

7. W związku z moim wyjazdem na Pielgrzymkę Rocznikową do Guadalupe,
    od piątku do 5 lutego, będą mnie zastępować ojcowie Franciszkanie z naszej Pustelni.
    W roku mojego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa, dziękując Bogu i Matce Bożej za łaskę i dar powołania,
    pragnę siebie i wszystkich którym tą łaską służyłem, służę i będę służyć zawierzyć Bogu przed jej cudownym wizerunkiem.
    W tych dniach wszelkie sprawy pilne będą załatwiana po Mszach Świętych.
    W czasie Pielgrzymki będę odprawiał Msze Święte w intencji Dusz Czyśćcowych z ofiar skarbonki.

8. Kolekta przyszłej niedzieli, przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

9. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 628, 740, 685, 522

Niedziela Chrztu Pańskiego, 12.01.2020

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nowe pokrycie dachu naszego kościoła.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. We wtorek obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

3. W piątek, 17 stycznia, przypada wspomnienie św. Antoniego, opata.
    W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego Piątku miesiąca.
    Po Mszy świętej porannej odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4. Od soboty, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W naszej parafii powstała już 2 Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci.
    Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę 18 stycznia po Mszy Świętej wieczornej (17.30).

6. W związku z trwającą kolędą porządek Mszy Świętych w tym tygodniu ulega zmianie.
    Od poniedziałku do piątku włącznie Msze Święte będą o godzinie 8.00.

7. Kolekta przyszłej niedzieli, przeznaczona będzie na cele charytatywne naszej diecezji (jałmużna postna).

8. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 759, 681, 682, 777, 283

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 05.01.2020

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego.
    W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom.
    W tym dniu przypada 6 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Romana Pindla.
    Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

3. W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4. W związku z kolędą porządek Mszy Świętych ulega lekkiej zmianie.
    We wtorek Msza Święta o godzinie 17.00.
    Od środy do piątku o godzinie 8.00.

5. Kolekta przyszłej niedzieli (drugiej niedzieli miesiąca), tak jak było to zapowiedziane na Mszy kończącej Stary Rok,
    przeznaczona będzie na nowe pokrycie dachu naszego kościoła.
    Mamy nadzieję, że przez okres 2 lat uda się nam uzbierać fundusze na pokrycie dachu nową blachą.
    Po oględzinach dachu, firma, która zmieniała pokrycie kościoła w Koniakowie, zaproponowała na nasz kościół blachę z posypką.
    Kolektę, podczas Mszy Świętej, będą zbierać przedstawiciele Rady Parafialnej.
    Zebrane fundusze zostaną komisyjnie zliczone i po spisaniu protokołu zostaną wpłacone na konto parafialne.
    Stan zebranych środków będzie znany na bieżąco Radzie Parafialnej, a co kwartał, ze względów bezpieczeństwa, będzie podawany w ramach ogłoszeń.

6. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 759, 681, 682, 777, 283

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej