Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
      Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
      a. w czwartek - wspomnienie św. Antoniego, opata.
      b. w sobotę - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3. W tym tygodniu (czwartek) Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu.

4. Od piątku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
      W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele charytatywne (jałmużna postna).

6. Skończył się czas kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich rodzin.
      Pragnę serdecznie podziękować za wszelką okazaną pomoc, za życzliwe przyjęcie i zrozumienie,
      także za przywiezienie i odwiezienie z kolędy.
      Bóg zapłać za wszystkie złożone podczas kolędy ofiary.
      Bóg zapłać również tym rodzinom, które przygotowały posiłek dla księdza i ministrantów.

7. W tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) Msze święte będą jeszcze o godzinie 8.00 rano.
      Do zwykłego porządku wrócimy od przyszłej niedzieli.

8. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (20.01.2019) o godzinie 17.00 w salce na probostwie.

9. Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła.
      Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 640, 905, 871, 609

Objawienie Pańskie

1. Kolekta dzisiejsza niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

2. W przyszłą niedzielę, 13 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego,
      które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia

3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

4. W związku z kolędą Msze św. w tygodniu (od poniedziałku do piątku) będą odprawiane rano o godz. 8.00.

5. Dodatkowa kolęda, dla rodzin które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie,
      będzie w sobotę (12.01.2019) o godzinie 9.00.
      Zapisy dzisiaj w zakrystii kościoła.

6. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi w naszej parafii ks. prałat Franciszek Resiak, były proboszcz w Jaworzynce (1968-1972) i budowniczy trzech kościołów.
      Po Mszy Świętej będzie możliwość zakupienia książki, autorstwa ks. Prałata, pt. „Moje Parafie-moje życie. Opowieści kapłana”

7. Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła.
      Przez najbliższy tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 640, 905, 871, 609

trzej krolowie

Niedziela Świętej Rodziny

1. Kolekta dzisiejsza niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
      Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Jutro o godz. 17.00 Msza św. na zakończenie roku z nabożeństwem przebłagalnym i duszpasterskim sprawozdaniem.
      Serdecznie wszystkich zapraszam.
      W ostatnim dniu roku można zyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki i odmawiając hymn Ciebie Boże chwalimy.
      Odśpiewamy go w czasie nabożeństwa.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
       1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Dzień Modlitwy o pokój na świecie.
       W środę 02 stycznia wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
      Nabożeństwa związane z poszczególnymi dniami odprawimy po Mszach Świętych.

5. W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego.
      W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjonarzom.
      Składka tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

6. W związku z kolędą Msze św. w tygodniu będą odprawiane rano o godz. 8.00.

7. Bóg zapłać za utrzymanie czystości naszego kościoła.
      Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców domów – nry: 255, 83, 90, 95

szopka

trzycatek logo