26 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie liturgii i dożynkową dekorację kościoła.
    Bóg zapłać także za wszystkie dary dożynkowe.
    W imieniu Gazdów, na ich prośbę, składam słowa podziękowania wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie naszej uroczystości.
    Liczba zaangażowanych była imponująca!
    Ja, ze swej strony, dziękuję również za tak liczną obecność w naszych pięknych góralskich strojach!
    Gazdowie przekazali również sumę 2000 zł.
    Suma ta pozostała po pokryciu kosztów uroczystości.
    Zaoszczędzone i przekazane mi pieniądze zostaną przeznaczone na nowe ogrodzenie naszego kościoła, które jest już w fazie realizacji.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. w poniedziałek - wspomnienie św. Wawrzyńca,
    b. we wtorek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
    c. w środę - wspomnienie św. Hieronima,
    d. w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
    e. w piątek - św. Aniołów Stróżów.
  4. W poniedziałek po Mszy Świętej (o godzinie 18.30) odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży, która w tym roku będzie przygotowywać się do Bierzmowania.
  5. Od czwartku (1 października) Mszę święte wieczorne będą już o godzinie 17.00.
  6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik.
    Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w poniedziałki, środy, czwartki i piątki o godz. 17.00 (po różańcu Msza Święta),
    zaś we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast w niedziele odmówimy różaniec o 7.30.
  7. W czwartek o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.00 Różaniec a po nim Msza Święta Szkolna.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi:
    a. w czwartek od 16.00 do 17.00
    b. w piątek od 07.15 do 8.00 i popołudniu od 16.00 do 17.00
    c. w piątek od godziny 09.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
    Chorych zgłaszamy w zakrystii kościoła po Mszach Świętych
  9. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Jak w co każdą pierwszą sobotę.
  10. W sobotę o godzinie 07.00 rozpoczniemy prace związane z podłączeniem wody gminnej do budynku probostwa.
    Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich mężczyzn, którzy mogliby i chcieliby włączyć się w te prace.
    Już dziś dziękuję tym wszystkim, którzy wygospodarują swój czas na pomoc przy probostwie!
  11. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dostępny jest Gość Niedzielny i Niedziela.
  12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  13. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 1018, 488, 523, 934

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia
życzy Duszpasterz

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!
  2. Dzisiaj, Mszą Świętą Dożynkową, dziękujemy Bogu za dary ziemi i ludzkiej pracy.
    Msza święta żniwna w naszym kościele o godz. 10.00.
    Dzisiejszą uroczystość przygotowali parafianie z przysiółków: Małyjurki i Szkawrany.
    Bóg zapłać także za wszystkie dary dożynkowe i te którymi dzielicie się ze mną w ciągu całego roku.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. w poniedziałek - święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty
    b. w środę - wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
          Dzień ten jest świętem patronalnym 2 Róży Rodziców, którym ten święty patronuje.
          Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się w jej intencji.
    c. w czwartek - święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej
  4. W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    a w czwartek o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta Szkolna.
  5. Bierzmowanie klas pierwszych szkół średnich, jeśli ponownie nie ulegnie zmianie sytuacja epidemiologiczna,
    odbędzie się w naszym kościele 15 października o godzinie 18.00.
    Termin spotkań przygotowujących kandydatów zostanie podany w październiku.
  6. Niedziela 27 września w naszej diecezji będzie obchodzona jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem "Eucharystia jest źródłem miłości".
    Dlatego, podczas Mszy Świętych, małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
    Proszę małżonków, aby w przyszłą niedzieli zajęli miejsca w kościele obok siebie.
  7. Zachęcam do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dostępny jest Gość Niedzielny i Niedziela.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli, z racji przypadającej drugiej niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 757, 721, 948, 846

Błogosławionej niedzieli
oraz całego tygodnia