XXV Niedziela zwykła, 22.09.2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. w poniedziałek - wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny
    b. we wtorek - święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku-Białej
    c. w piątek - wspomnienie św. Wincentego a Paula
    d. w sobotę - wspomnienie św. Wacława, męczennika.
       W tym dniu odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    a czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Zapraszam w każdy czwartek wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę świętą szkolną.
    Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży, która w tym roku będzie przygotowywać się do Bierzmowania.

5. Wszystkich pielgrzymów z Medjugorie zapraszam na spotkanie grillowe, które odbędzie się w niedzielę, 29.09 w agroturystyce u Państwa Izba.
    Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą dziękczynną o godzinie 15.00.

6. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

7. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 574, 440, 960, 785

XXIV Niedziela zwykła, 15.09.2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Dzisiaj odbywają się dożynki w parafiach naszego dekanatu i w gminie Istebna.
    Msza święta żniwna w naszym kościele o godz. 10.30.
    Następnie sprzed kościoła wyruszy korowód dożynkowy do Istebnej, gdzie w amfiteatrze odbędą się dożynkowe uroczystości gminne.
    Dzisiejszą uroczystość przygotowali parafianie z przysiółków: Zagroń, Duraje, Korbasy.
    Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie liturgii i dożynkową dekorację kościoła.
    Bóg zapłać także za wszystkie dary dożynkowe.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. w poniedziałek - wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
    W tym dniu, z racji 16 dnia miesiąca, będziemy się modlić o potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
    b. w środę - święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
    c. w piątek - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.
    W tym dniu po wieczornej Mszy Świętej modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
    d. w sobotę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

4. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    a czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Zapraszam w każdy czwartek wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę świętą szkolną.
    Niech obecność dzieci będzie wyrazem troski naszych rodzin o ich życie z Bogiem.

7. Spotkania wspólnot parafialnych:
    a. w środę po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie wspólnotę Cudownego Medalika
    b. w sobotę na godzinę 09.00 zapraszam na zbiórkę Służbę Liturgiczną Ołtarza.

8. Wszystkich pielgrzymów z Medjugorie zapraszam na spotkanie grillowe, które odbędzie się w niedzielę, 29.09 w agroturystyce u Państwa Izba.
    Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą dziękczynną o godzinie 15.00.

9. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

10. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 574, 440, 960, 785

XXIII Niedziela zwykła, 08.09.2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
    Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!!!

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    a. w piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
    b. w sobotę - wspomnienie święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek od 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Zapraszam w każdy czwartek wszystkich uczniów szkoły podstawowej na Mszę świętą szkolną.
    W szkole Jezusa chcemy czynić nasze życie lepszym.

6. W przyszłą niedzielę, 15 września, odbędą się dożynki gminy Istebna.
    Msza Święta żniwna w naszym kościele zostanie odprawiona o godzinie 10.30.
    Wszystkich serdecznie zapraszam.
    Niech Święto naszego dziękczynią Bogu za Jego dobra będzie zaznaczone przez nas w naszych pięknych regionalnych strojach.
    Po Mszy wyruszy korowód dożynkowy do Istebnej, gdzie w amfiteatrze odbędą się dożynkowe uroczystości gminne.

7. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii

8. Bóg zapłać za sprzątanie i utrzymanie czystości naszego kościoła.
    Jeszcze przez najbliższy tydzień proszę o tę posługę w Bożym Domu mieszkańców domów – nry: 449, 558, 679, 966

trzycatek logo
Parafia Matki Boskiej Frydeckiej