Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie oraz wypoczynku nad Adriatykiem i zwiedzania Jezior Plitwickich.

Termin pielgrzymki to 02-10 wrzesień 2019. Koszt wyjazdu 1350 pln. Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: JAWORZYNKA – PLITWICE

06.45 – Zbiórka na parkingu parafialnym w Jaworzynce, pakowanie bagaży.
07.00 – Msza Św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Wyjazd ok. godz. 8.00.
Przejazd do hotelu w okolice Jezior Plitwickich. Wyżywienie we własnym zakresie. Nocleg.

2 DZIEŃ: JEZIORA PLITWICKIE – MEDJUGORJE

Śniadanie. Przejazd na Jeziora Plitwickie.
Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych na świecie, w którym znajduje się 16 turkusowych, kaskadowo położonych jezior, połączonych ze sobą 92-ma wodospadami.
W godzinach popołudniowych przyjazd do Medjugorje, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: MEDJUGORJE – GRADAĆ

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą nad Adriatyk do miejscowości Gradać, wielogodzinne plażowanie. Czas wolny. Przyjazd na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: MEDJUGORJE – MOSTAR

W godzinach porannych możliwość uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Górze Kriżevac (dla chętnych). Śniadanie. Wyjazd do Mostaru i zwiedzanie słynnego Mostu na Neretwie. Spacer ulicami miasta. Czas wolny. Przyjazd do Medjugorje. Czas przeznaczony na zwiedzanie, modlitwę i zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ: MEDJUGORJE – DUBROWNIK

Po śniadaniu wyjazd do Dubrownika zwanego „perłą Adriatyku”. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Przejazd na piękną plażę w okolicy Dubrownika. W godzinach wieczornych powrót na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: MEDJUGORJE – REJS STATKIEM

Śniadanie. Przejazd nad Adriatyk i całodzienny rejs statkiem na półwysep Peljesac
i wyspę Hvar, połączony z plażowaniem oraz posiłkiem na statku. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.

7 DZIEŃ: MEDJUGORJE – GRADAĆ

Śniadanie. Wyjście na Górę Podbrdo – wspólna modlitwa różańcowa (dla chętnych). Przejazd nad Adriatyk do miejscowości Gradać. Wielogodzinne plażowanie. Przyjazd na obiadokolację. Nocleg.

8 DZIEŃ: MEDJUGORJE – MAKARSKA RIVIERA

Pakowanie bagaży. Śniadanie, a następnie przejazd Makarską Rivierą do chorwackich Grot Lourdzkich i wspólna modlitwa. Wielogodzinne plażowanie
w Makarskiej, czas wolny. W godzinach wieczornych wyjazd w kierunku Polski.

9 DZIEŃ: POLSKA

Powrót do kraju ok. godziny 10.00.

W miarę możliwość uczestnictwo w międzynarodowych Mszach Św. w Medjugorje.

Szczegółowy opis pielgrzymki - pobierz