Zapraszamy na modlitwę różańcową.
Bądźcie z Nami na modlitwie o 20:30
Dziś proponujemy klika myśli do rozważenia.

mysl 0604

Wybierz fragment z Pisma Świętego (może być to np. ewangelia z dzisiejszej Liturgii Słowa)

1. „Duchu Święty wołam przyjdź” – wzywaj pomocy Ducha Świętego – jakąś pieśnią, znaną modlitwą lub własnymi słowami.

2. „Jezus jest tu” – przebłysk że On naprawdę przyszedł, uświadamiaj sobie obecność Boga, jest obecny przy mnie, tu i teraz.

3. „Jak z przyjacielem… twarzą w twarz” – to przywitanie dwojga przyjaciół wyrażające się we wspólnej radości i w uwielbieniu.
    Jezus jest twoim przyjacielem, cieszy się tobą, kocha cię, jest ci życzliwy – to jakby wtulić się sobie w objęcia.

4. „Mów Panie, bo sługa Twój słucha” – tu i teraz Pan chce ci coś konkretnego powiedzieć.
    To modlitwa prośby o Słowo dla siebie.

5. „Panie co mam czynić?” – stan wewnętrznego wyciszenia, przyjmij postawę wyczekiwania.
    Wzbudź w sobie ciekawość – zastanów się, co Jezus chce ci dzisiaj powiedzieć.

6. „Twoje słowo jest pochodnią dla moich stóp” – dopiero teraz przeczytaj wcześniej wybrany
    i przygotowany fragment Pisma Świętego – powoli, ze zrozumieniem, a jeśli trzeba – kilka razy.

7. „Szmer łagodnego powiewu” – trwaj w ciszy, oczekując i wsłuchując się w głos Boga – cierpliwie i z ufnością.
    To spotkanie Boga w twojej wyobraźni, rozumie i pamięci.

8. „Aniołowi… napisz…” – w notatniku zapisz myśli, które ci się zrodziły,
    aby ocalić je od zapomnienia i w każdej chwili móc do nich wrócić.

9. „Panie… oto postanawiam…” – podejmij i zapisz w notatniku postanowienie – jeśli oczywiście
    rodzi się ono wyraźnie, nie na siłę, bo nie jest ono istotą Namiotu Spotkania.

10. „Dzięki Jezu” – podziękuj Bogu za spotkanie i Jego Słowo.
    Możesz zawrzeć wypływającą z serca skruchę jako reakcję na dobroć Pana Boga, ale nie jest to zasada.
    Ważne jest dziękczynienie na koniec modlitwy.