„Dajcie mi modlące się matki, a uratuje świat”-św. Augustyn.

Parafrazując słowa św. Augustyna można powiedzieć: „dajcie mi modlących się rodziców, a uratuje świat!” Bogu dzięki za drugą Róże Rodziców., która w sobotę (18.01.2020) rozpoczęła dzieło modlitwy za dzieci! Róża nosi imię świętej Rodziny z Nazaretu. Za patrona obrała sobie św. Ojca Pio. Niech Święta Rodzina i św. Ojciec Pio wypraszają Wam potrzebne łaski w trudzie wychowania młodego pokolenia, a Matka Boża Królowa Rodzin ma Was zawsze w swojej opiece.

Mężczyzn, którzy nie są jeszcze w żadnej Róży Różańcowej zapraszam do włączenia się w dzieło modlitwy za swoje dzieci i rodziny. Powstaje Róża św. Józefa-RZEMIEŚLNIKA. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii kościoła u Pana Franciszka Małyjurek.

sw jozef3

Święty Józefie, którego troskliwej opiece Bóg powierzył swego Syna Jednorodzonego i Jego przeczystą Matkę, Maryję, Tobie zawierzam swoje powołanie jako męża i ojca rodziny. Bądź moim przewodnikiem na trudnych ścieżkach życia i prowadź mnie oraz tych, za których jestem odpowiedzialny, prostą drogą do Jezusa i Maryi. Uproś mi łaskę czystej, bezinteresownej miłości do tych, których Bóg powierzył mojej pieczy i do wszystkich, których stawia na mych życiowych drogach, abym - zapatrzony w przykład Twego świętego życia - zawsze był szlachetny, prawy i zdolny do poświęceń. Wyproś mi łaskę silnej, niezachwianej wiary, abym we wszystkim pełnił świętą wolę Ojca Niebieskiego i był przykładem wierności i służby dla moich najbliższych. Pomóż mi walczyć z pokusami, jakie podsuwa mi świat, i znosić cierpliwie każdy krzyż, jaki mnie w życiu spotyka. Naucz mnie pokory i posłuszeństwa. Czuwaj nade mną i nad całą moją rodziną, tak jak czuwałeś wiernie nad Jezusem i Maryją. I wybłagaj dla nas zbawienie wieczne, abyśmy wszyscy mogli kiedyś spotkać się w chwale wiekuistej. Amen.